Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG lebky 1,5r holcicky 25.01.2020 04:27:49
Dobry den,
dnes jsem byla s 1,5 rocni dcerkou kvuli padu na rentgen lebky. Napadlo me az nyni, zda kdyz mela pri rtg otevrene oci (plakala a branila se) mohlo dojit k nejakemu poskozeni zraku. Pri rtg jsem ji drzela, ona ani ja jsme nedostaly ochranne pomucky a nikdo se nas ani neptal na dcercinu vahu, to jsem zjistila az na vasem webu. Snimkovalo se z boku a zpredu, Kolik snimku bylo zhotoveno celkem, netusim, pracovnik rtg byl dost odmereny. Vysetreni probihalo na beznem urazovem oddeleni Krajske nemocnice T. ati ve Zline. Mohu mit jistotu, ze davka byla umerna takto malemu diteti? Pokud chci zkontrolovat, jak mam postupovat?
Navic jsem byla pred necelym tydnem tamtez rentgenovana i ja kvuli vylouceni zlomeniny zebra, 2 snimky. Uz to jem si vycitala jako zbytecne, mela jsem obavy zda kojenim neprenesu na dcerku nejaka rizika.
Prosim, co by v nasem pripade mohlo byt rtg zpusobeno? Pripadne, lze dopad necim umirnit i takto zpetne? Nebo na co si dat do budoucna pozor?
Dekuji moc za odpoved
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávky na dítě byly nízké, zraku to určitě neuškodilo. Stejně tak, dávka z Vašeho vyšetření žeber byla nízká, kojením nelze žádnou radioaktivitu z RTG snímkování přenést.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)