Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 11.01.2020 11:02:40
Dobrý den, 3- léta dcera byla hospitalizována v Motole a během 2 dnů ji byl 2x proveden RTG kyčlí. První den měla natažené nohy, druhý měla do tzv. žabičky( pokaždé kvůli neklidu byla cca 3- 4 krát snímkována) bez jakékoliv její ochrany ( vesta, nákrčník). Já vestu měla.Jen ji byla přiložena malinká destička na pohlaví. Hrozí nějaké zdravotní riziko ? Např. vaječníky, štítná žláza atd? Mockrát děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

zdravotní riziko nehrozí. "Destička" chránila genitálie, štítná žláza ozářena nebyla, byla mimo přímý svazek záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)