Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 08.01.2020 22:00:29
Dobrý den, má dcera 8, 5 let v životě postoupila několik rtg..2x nebo 3x rtg plic, 3x dutin, 2x zápěstí a nyní rtg kvůli uzavření sterbin takže dlaň a zápěstí a rtg zubů(cca 10-12x)je nebezpečné rtg dělat obden, 1xplice za dva dny dutiny?.zajímá mě, zda to má negativní vliv pro moji holcicku do budoucna- nemoci, plodnost atd.
A ještě dotaz o kolik sinější je záření z CT vyšetření oproti běžnému rtg. Porovnáním jedno CT je jako kolik rtg snímků?
Děkuji moc za odpověď. Kol.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

provedené rtg diagnostické snímkování nebude mít negativní vliv na nemoci, či plodnost dcerky. Porovnáme-li CT a klasický rtg snímek, bude radiační zátěž vyšší. Nelze, bez bližších informací, říci kolikrát. Nicméně CT vyšetření zpravidla přinese lékaři lepší diagnostickou informaci.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)