Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 06.01.2020 09:48:24
Dobrý den, dceři (3,5 roku) byl na dětském oddělení na Bulovce prováděn rentgen hlavy kvůli možnému poranění lebeční kosti vedle oka. Během procesu nám na chvíli spadl chránič vaječníků. Chtěl bych se zeptat, jestli dávka mohla vaječníky ohrozit?
Děkuji za odpověď.
Mühl
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

při rentgenu hlavy nejsou vaječníky v poli záření, jsou ozářeny jen zanedbatelným tzv. neužitečným zářením. Nemusíte se obávat, že by byly vaječníky ohroženy.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)