Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 12.11.2019 17:51:22
Dobry den,dekuji za Vasi odpoved ohledne 5 rtg plic, 5 rtg hlavy a 1 rtg prstu u rok a trictvrte stareho syna.

Jeste bych se vsak chtela zeptat, zda jste to myslel tak,ze syna tato rentgenova zatez nemuze zdravotne ohrozit a ani zvysit riziko ci zapricinit nadorove onemocneni.Nebo zda riziko nadoroveho onemocneni tato zatez zvysuje,pripadne jak moc.Docetla jsem se,ze deti jsou k rtg vnimavejsi nez dospeli.

Take by me zajimalo,zda jste zatez z CT porovnaval se zminenymi 10 snimky.

A jeste mi vrta v hlave,jestli je rozdil,kdyz nektere snimky byly zhotoveny na Plzenske IV.poliklinice a nektere na detske chirurgii ve Fakultni nemocnici.Nebo vsude pouzivaji stejne pristroje?

Moc dekuji za upresnujici odpoved a omlouvam se,ze pisi jeste jednou,ale mam o syna velky strach.

S pozdravem
Michalkova
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

riziko nádorového onemocnění vedoucího ke smrti je cca 5% na hodnotu ozáření 1 Sv. Váš syn obdržel efektivní dávku tisíckrát nižší, takže i riziko je tisíckrát nižší. Proto si dovolím zopakovat, že synovo ozáření, které v rámci rtg diagnostiky absolvoval, ho nemůže zdravotně ohrozit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)