Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT u dětí 15.09.2019 18:23:11
Pěkný den.
Prosím Vás o názor.
8mi letý syn podstoupil v lednu panormatický RTG zubů, následně v květnu znovu.
Nyní požaduje ortodontista CT horní čelisti, aby zjistil, zda jsou založené horní zuby, na RTG nejsou vidět. Je pro něj toto vyšetření s ohledem na předchozí dávky záření nebezpečné ?

5ti leté dceří ordinuje RTG panoramatické, jelikož po úrazu nemá již od1 roku přední zuby a chce si jen ověřit, zda jsou druhé zuby založené dobře, má to nějaký význam a přináší riziko ?

Moc děkuji a přeji hezký den.
Lenka Konhefrová

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

OPG snímky syna i dcery jsou správně indikované, jejich přínos je nesporný. Ani dávka, i z opakovaných snímků, není pro zdraví dětí riziková.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)