Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 16.07.2019 21:40:46
Dobry den,
mam skoro 18 mesicniho syna,kteremu byl od rijna 2018 do kvetna 2019 5x proveden rentgen plic (rijen,unor,kveten).K tomu mu byl 2x proveden rentgen hlavy (v sesti a pak ve dvanacti mesicich) plus jedenkrat rtg prstu.Chtela bych se zeptat,zda je pro nej tato radiacni zatez nebezpecna,pripadne zda mu nemuze zpusobit nejake onkologicke onemocneni.Take bych se chtela zeptat,jak k dalsimu rentgenovani pristupovat do budoucna.Navic nelze vyloucit,zda nebudeme muset kvuli opakovanym zapalum plic podstoupit i CT.Take by me zajimalo,zda neni radiacni zatez nebezpecna i pro me jako doprovazejici osobu.
Moc dekuji za Vasi odpoved.
S pozdravem
Michalkova
(Vložil(a): Katerina M.)
Dobrý den,

rtg snímkování, jak jej popisujete, není pro syna nebezpečné. Nicméně, při dalším snímkování upozorněte na skutečnost častějšího snímkování.
Doprovázející osoba není v přímém svazku záření, takové záření je zanedbatelné.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)