Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 12.03.2019 16:00:37
Dobrý deň
Chcem sa spitat 17 mesačný syn spadol z výšky nôh a udrel si hlavičku o roh čo spôsobilo hrčku a išli sme na detskú pohotovosť aby sa na neho pozreli a po edali že všetko vyzerá byť v poriadku no aj tak nás poslali na rontgen lebky + c + chrbtica urobili mu 4 snímky nieje to veľa na také malé dieťatko? Mohlo mu to nejako ublížiť ( uškodiť) lekár povedal že rontgen poškodzuje bunky tak som z toho vylakana je od toho už asi týždeň no stále na to myslím prosím napíšte mi či je vhodné s takými maličkými detičkami chodiť na rontgen a neviem prečo ho poslali na rontgen keď úder nebol taký silný ani výška padu.a prečo až toľko snímok? Ake silné žiarenie mal zo 4 snímok? Uškodilo mu to nejako? Mam mu dať urobiť odbery? 4 snímka nieje pre tak malé dieťa veľa žiarenia? A čo je snímka c ?
(Vložil(a): Patka)
Dobrý den,

rtg snímky se u takto malých dětí provádí často. Riziko z provedení snímků je minimální a vždy převýší případné neprokázané změny lebky nebo páteře.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)