Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: uránové sklo 18.01.2019 19:43:47
Dcéra zakúpila biorezonančný prístroj somavedik Urán.Nakoľko máme v dome 9 mesačné a 3 mesačné dieťa,mám obavy o ich zdravie.Prosím ,bol tento výrobok testovaný?Vyrába sa v Čechách. Ďakujem.
(Vložil(a): margita janštová)
Dobrý den,

přístroj Somavedic medic URAN, podle informací uvedených na webových stránkách výrobce (https://www.somavedic.cz/faq-/), obsahuje uranové sklo a dle platné legislativy České republiky (zákona č. 263/2016 Sb., Atomový zákon) se tak jedná o spotřební výrobek s přidanou radioaktivní látkou. Pro výrobu spotřebního výrobku s přidanou radioaktivní látkou je potřeba mít povolení SÚJB.
Pro zodpovězení Vašeho dotazu - SÚJB nemá o přístroji Somavedic medic URAN potřebné informace, protože povolení k výrobě tohoto spotřebního výrobku s přidanou radioaktivní látkou nevydal a ani nebyl požádán o jeho typové schválení.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)