Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG u deti 25.12.2018 13:11:39
Dobrý den, u dcery bylo podezření na spolknutí baterie, malé placaté. V nemocnici ji udělali RTG. V jejich 1,5 letech jsem nahlásila míry 83 cm a 10,5 kg. Ve shonu jsem ovsem zadanku na RTG pouze okem proletěla a mám pocit, že měla váhu uvedenou 16 kg. Pokud by tomu tak bylo, znamená to, že dcera byla ozářená více, než mela? Celkově mě pak zajima, jestli to může nějak ovlivnit její zdraví, případně kvalitu vajíček,jelikož výsledný snímek ji zaznamenával od ramen až po horní část stehen? Chtěla bych také poprosit o informaci, jaké dávce radiace byla dcera přibližně vystavena? Můžu si od příslušného pracoviště dodatečně tyto informace vyžádat? Ještě doplním, že snímkování probíhalo ve stoje, kdy jsem k ní stala zády a držela ji za podpaží.

Předem vám moc děkuji za vyčerpávající odpovědi.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

určitě nebude velký rozdíl v expozičních parametrech, tedy ani v dávce. Nemá cenu dávku zpětně počítat, vyšetření bylo nutné a tedy zcela zdůvodněné. Taková dávka nemůže dítěti způsobit zdravotní obtíže.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)