Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 07.12.2018 11:21:57
Dobrý den, mohu Vás požádao o následující informaci. Syn 6 měsíců, mám mírnou diletaci jedné pánvičky. Lékař tím pádem není schopen bez pomoci RTG a kontrastní látky vyloučit REFLUX moči. Prozatím máme ANT jako zajišťující léčbu. Mohu Vás požádat o informaci, jaká jsou rizika spojená s indikací kontrastní látky do močového měchýře takto malého dítěte? Může tato látka včetně RTG poškodit vnitřní prostředí pacienta?Děkuji Vám.
(Vložil(a): M.V.)
Dobrý den,

umíme zhodnotit pouze radiační zátěž, posuzovat účinky kontrastní látky SÚJB nepřísluší. Dávka z plánovaného vyšetření močové cesty ani močový měchýř nepoškodí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)