Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 26.11.2018 10:02:22
Dobrý deň.Môj syn ako 8 mesačný spadol z postele, následne mu urobili RTG,potom ďalší deň mu vznikol hematóm na hlave a urobili mu CT.Mám obavy do budúcna,či sa toto žiarenie,kt. bol vystavený nemôže preukázať.Resp. sa chcem spýtať,či sa dá behom života nejako zabrániť vzniku chorôb napr.nejakými vitamínovými doplnkami,bylinka atĎ.
(Vložil(a): Daniela)
Dobrý den,

ozáření není pro Vašeho syna nebezpečné. Nevím o žádném přípravku zamezujícím účinkům záření.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)