Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 20.10.2018 08:17:52
Dobrý deň..Mám 3,5 ročnú dcérku a pred týždňom som bola s ňou na RTG pľúc a RTG dutín a ešte bola ako cca 2 ročná na hlavičku(spadla) a asi po 4 mesiacoch na podozrenie,že zjedla cudzie teleso ..Veľmi sa bojím,či to nebude mať negatívny vplyv na jej zdravie či teraz alebo v budúcnosti..Na RTG mi povedali,že stroj si sámnastavuje žiarenie ..Je to tak?
(Vložil(a): Aňuška)
Dobrý den,

takové ozáření nebude mít negativní vliv na zdraví. Ano, RTG přístroje si samy určí kolik záření je na kvalitní snímek potřeba.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)