Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG 2x během 11 m 30.08.2018 15:48:04
Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jaký vliv může mít na mého malého syna (11mesicu) již 2x RTG ?
1. rtg bylo ve 4 m , kdyz upadl z gauče a 2. Rtg bylo bříška teď , jelikož jsme se báli, jestli nám doma nesnedl nějakou minci. Teď zpětnw bych vše nejradši vrátila. Dnes mi říkal ortoped ať hlavně se vyvaruji RTG alespoň do 8 let syna. Doufám, že nás už hodně dlouho žádné nečeká. Ale neco s tak malým tělíčkem to asi udělá nebo jak to prosím je ? Ráda bych znala skutečnost, jsme ohrožení v tomto případě hrozí , i když samozřejmě doufám že žádné, ale potřebuji vědět, co to s jeho malým tělíčkem udělalo během 1 roku 2x rtg a ještě hlavičku a bříška u tak malého Mimi . Mockrát vám děkuji !
(Vložil(a): Žaneta Mandíková)
Dobrý den,

rtg snímkování Vašeho syna neohrozilo. Bylo nutné ho provést a tak vyloučit možné poškození organismu. Diagnostické snímkování nemá ani u miminek žádné omezení, samozřejmě platí čím méně tím lépe. Ale ze zkušenosti vím, že žádné miminko se takovýmto situacím nevyhne.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)