Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 22.06.2018 12:51:27
Dobry den,
moja takmer 5 rocna dcerka si pred 2t zlomila obe kosti na predlakti. Mala ich posunute, v anesteze jej ich museli napravat. Zatial jej robili uz 4x rtg ( z viacerych uhlov ) a urcite absolvujeme este jeden, snad uz posledny rtg. Kontroluju posun kosti aby pripadne muselo dojst k operacii. Rozumiem tomu , ale som znepokojena z takeho vysokeho poctu. Ako ochranu jej pocas rtg dali pas na brucho. Moze to mat nejake nasledky, vznik nejakeho nadoroveho ochorenia? Dakujem velmi pekne za odpoved.
(Vložil(a): Monika P)
Dobrý den,

dávky z vyšetření končetin jsou velmi nízké, následky z těchto ozáření nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)