Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 08.06.2018 14:33:53
Dobrý den, po narození synovy byla diagnostikována oboustranná luxace kyčlí. Prodělal operace. Nyní je mu co 2 roky prováďen rtg kyčlí. Chci se zeptat, jak silné je toto záření? Dále ho čeká scinti ledvin za 3 měsíce. Jak silné je záření při scinti, které trvá cca 40 min až 1 hod? A poslední dotaz: jak silné je záření při 2 hodinovém letu letadlem? Děkuji moc za odpověď.
(Vložil(a): Lucie Kociánová)
Dobrý den,

před luxaci kyčlí, před a po operaci je rtg kyčlí základním ukazatelem polohy kyčle v jamce. Vyšetření, která Vaše dítě absolvovalo (včetně scintigrafie ledvin za 3 měsíce) nejsou pro něj nijak zdravotně nebezpečná. Při krátkých letech, kdy se létá v nízkých letových výškách je záření velmi nízké.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)