Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 24.04.2018 12:25:22
Dobrý deň,zaujímalo by ma, či nejak súvisí schopnosť organizmu zvládnuť ionizujúce žiarenie z rontgenu s teplotou a zdravým pacienta. Resp., či je pre organizmus dieťaťa jedno, či sa rontgen vykoná v čase, kedy má zároveň horúčku a infekčné ochorenie alebo v inom čase.
(Vložil(a): Anna Ulrichová)
Dobrý den,

není prokázáno, že by rtg diagnostické ozáření ohrožovalo zdraví dítěte. Vždy je důležité jeho zdůvodnění, tedy zda přinese novou informaci, která přispěje ke zdraví dítěte. Absolutní kontraindikací není teplota, ani infekční onemocnění.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)