Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 22.02.2018 21:32:57
Dobrý Den Dnes Dělali Synovi13.Měsíců RTG Hlavy Dva Snímky Nikde Nemůžu Dohledat Jakou Dávkou. I Kdyby Parametry Byli Nastaveny Pro Dospělého Může To Malého nejak Ohrozit? Lékař Tvrdil Ze Je To Pro Děti Moc Nebezpečné A Ze Bude Mít Trauma Na Celý život. Děkuji
(Vložil(a): Michaela Burdilakova)
Dobrý den,

je pravda, že pro ozáření dětí se používají jiné protokoly, nižší expoziční parametry. Ve vašem případě nemám žádné informace, že tomu tak nebylo. Není důvod se obávat, že by měl váš syn mít trauma na celý život.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)