Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 29.10.2017 19:18:54
Dobrý den. Chtěla bych se Vás zeptat na dva dotazy ohledně rentgenu u mé 2,5 leté dcery a 4 letého syna. Synovi prováděli rtg po úraze hlavy v roce 2016 a následně ten stejný rtg v roce 2017. Dcera podstoupila dva rtg lebky v roce 2017 nedlouho po sobě. Je nějaké riziko následků z ozáření do budoucna vzhledem k opakovanému rtg lebky u obou dvou v tak krátkém rozmezí? A druhý dotaz. Já osobně jsem podstoupila dva rentgeny břicha v květnu a v červenci tohoto roku. Navíc jsem byla přítomna u všech rtg u mých dětí bez ochranné vesty. Existuje riziko toho, že by to na mě mělo zanechat nějaké následky vzhledem k počtu ozáření? Moc Vám děkuji za odpověď. S pozdravem. Zicklerová
(Vložil(a): Aneta Zicklerová)
Dobrý den,

k Vašim dotazům uvádíme toto:

ad 1)
U dcery, ani u syna, následné RTG neznamenají do budoucna riziko z ozáření.

ad 2)
Ani u Vás, opakované absolvování RTG a přítomnost při RTG Vašich dětí, nezanechá zdravotní riziko, či následky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)