Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 13.09.2017 14:52:20
Dobrý den,
Naše 4 měsíční dcera má jít na rentgen kyčlí (mají být pořízeny tři snímky). Bojíme se, aby neměla nějaké následky v dospělosti (např. neplodnost). Máme požadovat přikrytí od bříška nahoru? Děkuji, Katka
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgen kyčlí (tři snímky) nebude mít následky v dospělost (neplodnost z důvodu 3 snímků zcela vylučuji).
Na případné vykrytí se zeptejte, ale někdy není možné. Vykrývání horní části těla už nemá smysl a vykrytí oblasti vaječníků by mohlo bránit získání požadované diagnostické informaci kyčlí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)