Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 09.08.2017 04:58:43
Dobry den,
Dcerke- 4 roky bol uz 3x robeny RTG hlavicky, v juni a novembri 2015 a v juni 2017, kedy mi pani na RTG pracovisku vynadala, ze malej skodim a, ze urcite bude mat problemy s ocami. Je prosim Vas mnozstvo snimkov nebezpecne nielen pre oci ale aj pre cely organizmus? Dakujem velmi pekne za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, dávky při RTG vyšetření hlavy dítěte jsou opravdu nízké a nemohou způsobit poškození zraku či ohrožení zdraví dítěte. Nicméně je dobré předcházet zbytečnému a příliš častému ozařování. Za indikaci k RTG vyšetření zodpovídá indikující lékař, který v rámci procesu zdůvodnění zvoleného postupu bere v úvahu účinky rentgenového záření, jeho přínosy a rizika. Je proto vhodné vždy sdělit lékaři předchozí ozáření.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)