Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: CT lokte u dětí 28.04.2017 18:00:08
Děkuji za odpověď. Ale přeci jen, nedal by se odhad efektivní dávky vyjádřit číselně, nebo v intervalu? Chápu že tam asi jsou proměnné které neznáte, ale jde mi o kvalifikovaný odhad. Vyšetření bylo provedeno na počítačovém tomografu Aquilion 64(Toshiba). Pro běžný rtg kloubu uvádíte dávku menší než 0,01mSv, obecně CT vyšetření je řádově kolikrát náročnější? Velmi nekvalifikovaně odhaduji 100-200 krát? Tedy dávka z CT lokte v pozici na zádech s loktem nad hlavou s efektivní dávkou menší než 2mSv? Předem děkuji za odpověď. Josef
(Vložil(a): Josef)
Dobrý den, pro přesný číselný odhad dávky se musíte obrátit na pracoviště, který provedlo výkon.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)