Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

CT lokte u dětí 26.04.2017 22:19:41
Dobrý den, jaká je přibližná dávka při CT lokte v pozici na zádech s loktem nad hlavou. Umí moderní přístroje ochránit (minimalizovat) části těla, které jsou v blízkosti vyšetřovaného orgánu, v tomto případě hlava. Vyšetření proběhlo ve FN Motol u 7 letého chlapce a nezpochybňuji důvody které k němu vedly, jen mě zajímá kvalifikovaný odhad. Velmi děkuji. Josef
(Vložil(a): Josef)
Dobrý den, dávka při CT lokte v pozici na zádech s loktem nad hlavou je velmi nízká. "Moderní" přístroje umí stále přesněji směřovat svazek na vyšetřovaný orgán a tím ochránit ostatní části těla, tedy i hlavu. Hodnota dávky neužitečného záření, která mohla dopadat na část hlavy je zanedbatelná.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)