Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 12.04.2017 11:46:13
dobrý den, moc děkuji za Vaši odpověď, moc si vážim Vaší práce a pomoci laické veřejnosti. Dá se říci, jaká je dávka rtg zážení při snímkách páteře při skolióze a jaká při rtg dolních končetin za účelem zjištení rozdílné délky? sčítají se dávky v těle, tělo si to pamatuje?
omlouvám se, ale mám samozřejmě strach.

(Vložil(a): jana)
Dávka se dá odhadnout z obdobných vyšetření provedených u stejně starých dětí. Efektivní dávka z RTG celé páteře pro kontrolu skoliozy je cca 0,8 mSv, při rtg končetin je dávka ještě nižší. Dávky se sice sčítají, ale odezva organismu na takto nízké dávky není ve smyslu negativních změn. Nemějte strach o jeho zdraví.
(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)