Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 07.04.2017 23:01:09
Dobrý deň. Môj malý syn má 10 mesiacov a za takú kratku dobu absolvoval RTG a CT vyšetrenie. V 8. mesiaci RTG hrudnika pre podozrenie na zápal pľúc. V 10 mesiacoch sme spadli zo schodov a to mu v jeden deň robili najskôr RTG hlavy a o pár hodín na to CT hlavy. Všade čítam, ako takéto vyšetrenia u tak malých detí zvyšujú riziko nádorových ochorení rôzneho typu. Je to pravda? Môžu tieto vyšetrenia, ktoré moj malý syn absolvoval, byt pre neho nebezpečné? Ďakujem za odpoveď.
(Vložil(a): Gabika)
Dobrý den,

každé takto zdůvodněné vyšetření je potřebné provést a jeho význam je pro zdraví Vašeho dítěte mnohem větší, než možné nebezpečí, které je u diagnostických výkonů velmi malé.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)