Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 23.01.2017 06:59:00
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je pro tříměsíční miminko bezpečné rentgenové vyšetření pasáže jícnem (polykací akt), kdy je vystaveno opakovanému snímkování po podání kontrastní látky a také jestli je bezpečné podání kontrastní látky tak malému dítěti.
Předem děkuji za rychlou odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ve Vašem případě je ozáření zcela jasně zdůvodněné - převažuje přínos vyšetřením a nemá smysl pátrat dále. Co se týká kontrastní látky, kontraindikace musí zvážit lékař.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)