Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 10.06.2016 16:54:47
Dobrý den, můj tříměsíční syn byl na rentgentu kyčlí. Zatímco já jsem dostala ochrannou zástěru, on byl bez jakékoliv ochrany. Mám strach, jestli to v jeho tělíčku nemohlo způsobit nějakou škodu. Četla jsem, že by měly být chráněny alespoň pohlavní orgány, ale to nebyly.
Pokud půjde na RTG znovu, jsou povinni mu dát nějaké ochranné pomůcky, když o ně požádám?
Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.
(Vložil(a): Hana Novotná )
Dobrý den,

o použití ochranných prostředků rozhoduje aplikující odborník pracoviště. Nemusíte mít strach, vyšetření nezpůsobí zdravotní následky. Doporučuji Vám však, abyste se při každém lékařském ozáření na použití ochranných prostředků informovala. Měla byste být informována, proč použity nebyly.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)