Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 10.12.2015 09:21:09
Dobrý den, mojí 5ti měsíční dceři bylo dělané ct mozku po pádu z gauče, neměla žádné přínaly po pádu, jen jednu zorničku o něco zvětšenou v šeru.Od té doby mám š?lený strach, zda to nebylo zbytečné a moc se bojím, aby jí z toho nevznikl nádor na mozku nebo jiné onkologick? onemocnění. Máme v rodině i leukémii. Prosím Vás jak je silné záření při ct mozku a ničí to nějak zdravé buňky v jejich vývoji.Nemůžu se po tomto zákroku zbavit pocitu, że nám umře jak mladá na následky silného ozáření v dětství. Nevíte kolik malých dětí toto vyšetření podstupuje? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Adéla)
Dobrý den,

CT mozku bylo provedeno z důvodu podezření na otřes mozku, bylo tedy medicínsky odůvodněno a nebylo zbytečné. Není důvod se obávat, že by dávka z vyšetření způsobila vznik nádoru na mozku ani jiného onkologického onemocnění.
Počet dětí, které podstoupí CT vyšetření je vysoké, nejste ojedinělým případem, kdy lékař z důvodu diferenciální diagnostiky požaduje.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)