Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG u miminka (2 měsíce) 29.10.2015 20:43:59
Dobrý den, dcera dnes na Bulovce podstoupila rentgen hlavy (bouchla se o dlaždičky). Dělali ji celkem 3 snímky a neměla na sobě žádný ochranný obleček. Já měla ochrannou vestu. Jsou jí teprve dva měsíce. Chci se zeptat, zda ji rentgen nemohl nějak ublížit nebo se do budoucna nemohou projevit nějaké následky? Mám z toho teď veliký strach. Děkuji Vám za odpověď.
(Vložil(a): Eva Doubková )
Dobrý den,

nemusíte se obávat, dávka ze tří rentgenových snímků je velmi nízká a nebude mít žádné negativní následky.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)