Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 18.08.2015 15:10:55
Dobrý den, moje 9letá dcerka má opAkovaně bolesti břicha, absolvovala během 5let opakovaně sonografické vyš.břicha a pokaždé se stejným výsledkem- mnohočetné uzliny v mezenteriu s množstvím volné tekutiny..bolesti břicha se stupňují, lékař rozhodl o CT břicha(nativ) pro podezření na chron.apendicitis..toto vyš. dcerku čeká ve čtvrtek, ale v začátkem týdne byla dcerka již na rtg páteře...Mám obavy z velkého zatížení rentg.zářením na organismus mé dcerky, navíc je drobnější postavy..I když už si přejeme, aby se problém vyřešil, bojím se, zda CT vyš. není pro dcerku příliš škodlivé, děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, nemusíte mít obavy, nebude se jednat o zbytečnou dávku, která je škodlivá, navíc je vyšetření nezbytné.
(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)