Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg kycli kojence 20.07.2015 10:46:29
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaký je odhad dávky záření, kterou obdrží za standardních podmínek 3 měsíční kojenec při rtg vyšetřní kyčlí (pro vyloučení dysplasie). Je tato dávka pro takto malé dítě nebezbečná?
(Vložil(a): Zdeňka Krejčová)
Dobrý den, odhad efektivní dávky záření, kterou obdrží za standardních podmínek 3 měsíční kojenec při rtg vyšetření kyčlí z důvodu vyloučení dysplasie je cca 0,1 mSv. Taková dávka není malé dítě nebezpečná.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)