Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG lebky kojence 05.07.2015 07:59:39
Dobrý den,
můj 3 měsíční syn podstoupil RTG lebky (čelní a boční snímek). Stalo se tak v lékařském zařízení formátu okresní nemocnice používající přístroj Agrostat plus. Na můj dotaz mi bylo laborantem sděleno, že dávka záření, které byl vystaven, je stejná jako u ostatních RTG vyšetření, tj. že dávka nebyla upravena vzhledem k jeho věku/hmotnosti a že tuto dávku dostane na všech RTG pracovištích v ČR. Chtěla jsem se zeptat, jaké je zdravotní riziko vzniku rakovinného onemocnění u mého syna po takovémto snímkování a zda je možné na jednotlivých pracovištích postupovat bez optimalizace expozičních parametrů.
(Vložil(a): Eva Novotna)
Dobrý den,

rtg snímky lebky ve dvou projekcích nepředstavuje riziko vzniku nádorového onemocnění. Pracoviště musí mít stanoveny místní diagnostické úrovně i pro tato vyšetření. Tuto povinnost SÚJB při pravidelných inspekcích kontroluje. Tím je splněn princip optimalizace lékařského ozáření.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)