Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 10.06.2015 18:59:33
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda se při rentgenu zápěstí a dlaně čtyřletého dítěte má používat nějaká ochrana proti záření. Dožadovala jsem se jí, ale marně. Děkuji
(Vložil(a): Vladimíra)
Dobrý den,
v případě rentgenu zápěstí se žádné ochranné pomůcky nedávají, protože svazek záření je velice dobře vymezen pouze na vyšetřovanou oblast. Opravdu není důvod k obavám.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)