Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 20.05.2015 17:16:36
Dobrý den, moc se omlouvám, že takto obtěžuji, ale mám také pochybnosti ohledně množství rentgenů dcery požadovaných panem doktorem. Dcerce je deset let. Pan doktor si vyžádal: RTG páteř AP + bok vstoje, DK AP na osu končetin, nohy v nášlapu. Případně ještě RTG C - páteře + dynamické snímky. To vše v jeden den. Není to příliš RTG najednou? Nemáme požádat o více termínů? Musím doplnit, že dcerka ve 3,5 měsících podstoupila operaci srdce a k tomu 7 RTG hrudníčku. 1x RTG od pusinky po bříško kvůli podezření na polknutí ostrého předmětu. K tomu 4x RTG páteře, 2x kyčle, koleno a stehenní kost. Dcerka se léčí se štítnou žlázou. Není těch RTG snímků na desetileté dítě příliš? Velmi se omlouvám za takový dotaz, ale jsem vystrašená milující matka. Předem Vám velice děkuji za odpověď. S pozdravem Králová Radka
(Vložil(a): Radka Králová)
Dobrý den,

rentgeny požadované panem doktorem, tentokrát rtg páteře, nemohou vaší dceři ublížit, není ani důvod je rozdělovat na více termínů. Je lépe stanovit diagnózu co nejdříve. Rtg provedená v minulosti byla též odůvodněná, žádný z provedených snímků neohrozil štítnou žlázu. Je však dobře, že se nad plánovaným ozářením své dcery zamýšlíte, nechcete, aby byla ozařována zbytečně a příliš často. Je vždy žádoucí, abyste panu doktorovi předchozí ozáření sdělila.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)