Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 03.05.2015 15:19:07
Dobrý den, dceři dělali rentgen a já ji při tom držela a hlavou jsem zrovna při záření vlezla přímo pod ten přístroj, až jsem se o něj skoro bouchla a sestřička mi řekla, že jsem to zkazila, že jsem se do toho podívala, mohlo mi to ublížit, když jsem u toho byla v tak hodně velké blízkosti a nemohlo to ze mě pa ještě vyzařovat na dceru? Spí mi totiž na hlavě, tak jestli jsem jí tim nepřidala ještě záření. Děuji
(Vložil(a): Dana Holubová)
Dobrý den, rtg záření není zdrojem indukované aktivity, tedy ani vy ani dcera nejste po snímkování radioaktivní. Což zmanemá, že žádné záření jste nemohla dceři přidat.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)