Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 03.04.2015 20:53:06
Dobrý dnes skoro 13 měsíční dceři dělali dvakrát RTG Plic zaskočil ji kousek jablka. V jedné nemocnici ji udělali jeden snímek a po převozu sanitou do dětské nemocnice ji dělali druhé. Pač v sanitce jej vykašlala. Tak jestli tam ještě něco nezůstalo. Teď jsem špatná že ji dělali 2 Rtg během dvou hodin. :-( mohlo ji to ublížit? Děkuji předem za vaší odpověď?
(Vložil(a): Nikol)
Dobrý den,

oba snímky byly lékařsky zcela zdůvodněné, navíc dávka z rtg plic (i opakovaného) je velmi nízká. Vyšetření nemohla vaší dceři ublížit.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)