Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 25.12.2014 22:47:21
dobry den,
chcela by som sa spytat, ake su mozne nasledky CT vysetrenia spankovych kosti nativ+kontrol u 12mesacneho dietata. maly bol hospitalizovany na ORL DFNsP v Bratislave pre opakovany obojstranny hnisavy zapal stredneho ucha, povodca Strept.pneumoniae, serotyp 19A. pre pretrvavajuce febrility (1 a pol mesiaca v nemocnicia v Trnave a Bratislave), mu nakoniec robili CT spankovych kosti nativ+kontrol s vysledkom - oba mastoidy znizenej transparencie s rozrusenim prepazok mast.celul. Na zobr.cievnom riecisti bez znamok trombozy splavov. Zaver: Obraz mastoiditidy obojstr. ja ako laik presne neviem zhodnotit zavaznost stavu. Tyzden po CT vysetreni bol maly na imunologii, kde mu zistili mierny pokles neutrofilov, pravdepodobnu benignu autoimunnu formu neutropenie. na kontrolu mame ist o 4mesiace. chcem sa tiez spytat, ci mohlo CT vysetrenie sposobit neutropeniu. a este mam dotaz ohladom ockovania - maly ma dostat tretiu davku Infanrix hexa/Prevenar. za ake obdobie po prekonani infektu a absolvovani CT vysetrenia moze byt ockovany? nechcela by som ho este viac zatazit, nez dokaze to male telicko zvladnut. dakujem velmi pekne za odpoved. s pozdravom, Zuzana Vyletelova
(Vložil(a): Zuzana Vyletelova)
Dobrý den,

CT vyšetření spánkových kostí nemohlo způsobit neutropenii, ani neovlivnilo imunitu, aby nemohla být podána 3. dávka hexavakciny. Rozhodnutí o očkování je zcela závislé na stavu imunity po prodělaném infektu. Nejste ale jediný případ, určitě se i toto vyřeší. Rozumím vašim obavám, ale ve Vašem případě je zcela jasné, že přínos CT vyšetření byl významný a žádné následky z jeho provedení nehrozí.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)