Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 15.09.2014 15:43:33
Dobrý den,
dnes jsem byla s dcerkou na rtg kyčlí, jsou jí čtyři měsíce.Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho jí z těla rentgenové záření vyprchá a jestli jí opravdu stačila jen ochranná pomůcka na vaječníky.Byla jsem rentgenovaná ve stejném zařízení se zlomenou nohou, používá se stejný rtg přístroj jako u dětí?Ještě bych se ráda zeptala, když stále kojím a byla jsem při rentgenu přítomna, jestli to nijak neovlivní m.mléko.Měla jsem ochranný plášť, s tím že jsem malou přidržovala, takže ruce chráněny nebyly.Bohužel jsem při tom zapomněla v kapse u kalhot mobil je to nebezpečné?
Mockrát děkuji za odpověď
Katka
(Vložil(a): Katka)
Dobrý den,

rentgenové záření není zdrojem indukované aktivity, projde orgánem, v tomto případě kyčlí a vytvoří rtg obraz. Rtg záření nijak negativně neovlivní mateřské mléko, mobil,? Při rentgenování dětí se vždy používají jiné/nižší expoziční parametry. Co se týká ochranných pomůcek ochrana, vaječníků olovnatou gumou je pro miminko při rtg vyšetření kyčlí zcela postačující, pro osobu přidržující je se používá ochranná zástěra/plášť, ruce není potřeba chránit.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)