Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 17.08.2014 20:50:05
Dobrý den,
mé dvouleté dceři byl rentgenován hlezenní kloub. Nebyly při tom stíněny vaječníky. Je to dle standardů, nebo měla být použita clona? Znepokojuje mě to, protože si vzpomínám, že mě jako dítěti při rentgenu kolene clonili malou pánev. Moc děkuji za odpověd.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, při rtg vyšetření hlezenního kloubu nemohlo dojít k poškození vaječníků vaší dcery, ani v případě pokud by nebyly použity ochranné pomůcky.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)