Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 17.07.2014 11:25:11
Dobry den, chtela bych se zeptat, muj 10mesicni syn musel podstoupit rentgen lebky. Byly porizeny dva snimky, nedostal zadnou ochrannou decku a co vic, zadnym zpusobem mu nebyly zakryty oci. Ptala jsem se na to pani asistentky, ta jen pokrcila rameny a pronesla neco v duchu, ze tak to delaji a kazdy rentgen je riziko. Velmi mne odbyla a v podstate jsem se vubec nic nedovedela. Je v poradku, ze byl rentgen lebky proveden timto zpusobem: maly lezel zady na stole, ja ho pridrzovala a on se normalne dival do rentgenovaciho zarizeni? Nemuze mu zareni poskodit zrak?
(Vložil(a): jana novotna)
Dobrý den, při rentgenovém vyšetření se ochranné pomůcky používají dle charakteru daného vyšetření. Z Vašeho dotazu vyplývá, že indikované bylo vyšetření celé lebky. A v těchto případech může použití ochranných pomůcek znehodnotit snímek. Opravdu se nemusíte obávat o poškození zraku z tohoto vyšetření.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)