Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

OPG zástěna 13.10.2013 23:13:10
Dobrý den, buduji ordinaci, kde je plánovaná zástěna pro OPG. Z jakého materiálu je optimální zástěnu zhotovit pro bezpečnou práci v okolí zástěny při současném snímkování??Byl mi doporučen sádrokarton pro stínění rtg záření a výrobce sádrokartonu chce vědět tloušťku olověného plechu, který je vhodný pro zástěnu na OPG. Dle toho mi vypočítají počet potřebných desek sádrokartonu pro zástěnu. Děkuji za odpověď

(Vložil(a): Barbora Procházková)
Požadavky na technické a věcné vybavení zdravotnických zařízení, tedy i zubní ordinace, jsou dány vyhláškou MZ ČR č. 92/2012 Sb.
Legislativní požadavky SÚJB toto nestanovují.
Doporučujeme obrátit se na specializovanou firmu, která provádí dodávky rtg včetně výpočtů a měření rozptýleného záření. Je zapotřebí znát mnoho dalších parametrů.
(Za SÚJB: sujb)