Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Povolení vydávaná SÚJB, povinnosti ohlašovatele a registranta 29.09.2022 18:11:38
Dobrý den, mohla bych Vás požádat o vysvětlení § 16 (kompetence dentální hygienistky, vyhláška 55/2011 Sb.) odstavec 3, bod e) provádět na základě indikace zubního lékaře, který je aplikujícím odborníkem, praktickou část lékařského ozáření zubním
rentgenovým zařízením.
Nevím jak si mám vyložit ,,aplikujícím odborníkem".
Děkuji za Váš čas, Košťálová
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

Váš dotaz se týká pojmu "aplikující odborník", který definuje zákon č. 373/2011 Sb. o specifických zdravotních službách a používá ho ve Vámi citované prováděcí vyhlášce č. 55/2011 Sb.
Tyto legislativní předpisy jsou v kompetenci Ministerstva zdravotnictví. S výkladem by Vám mohla pomoci též Stomatologická komora.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)