Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vzdělání pracovníka na zubním RTG 24.07.2022 16:27:16
Mám zájem o práci na centrálních rentgenech - obsluha OPG a intraorálního RTG. Nevíte prosím, jaké vzdělání je nutné pro tuto profesi? Mám vystudovanou vyšší zdravotnickou školu obor všeobecná sestra. 14 let pracuji jako stomatologická sestra. Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dle současné legislativy, vyhlášky č. 55/2011 Sb., o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků, může zubní panoramatické a zubní intraorální rentgenová zařízení obsluhovat (provádět praktickou část lékařského ozáření) dentální hygienistka a radiologický asistent. Nicméně, Ministerstvo zdravotnictví spolu s Českou stomatologickou komorou v tuto chvíli připravuje certifikovaný kurz pro všeobecné sestry, po jehož absolvování budou moci tato zařízení obsluhovat také ony.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)