Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Povolení vydávaná SÚJB, povinnosti ohlašovatele a registranta 26.03.2020 13:45:46
Dobrý den.
1. Jaká se musí, u OPG přístrojů, provádět evidence jednotlivých OPG vyšetření kvůli dávkám rentgenů. Musí se to ručně zapisovat do nějakého předepsaného deníku u OPG přístrojů, které tisknou jen na fólii a u digi OPG se dávky automaticky ukládají v el. podobě?
2. Musí se evidovat každý pacient, který byl na OPG vyšetřen a musí tam být uvedena i dávka?
3. Jak dlouho se musí archivovat tato evidence jednotlivých vyšetření a dávek u těchto vyšetření?
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Josef Gába


(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

o každém rtg vyšetření musí být k dispozici údaje, ze kterých lze dávku pacienta odhadnout.
Není stanoveno, jakým způsobem se údaje musí evidovat.
Doba archivace je 5 let, a to dle vyhlášky č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci, kterou vydalo Ministerstvo zdravotnictví.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)