Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Povolení nakládání se zdrojem ionizujícího záření 12.11.2017 20:31:59
Dobrý den,
provozuji stomatologickou ordinaci a též zubní i.o. rtg přístroj. Oprávnění ZOZ mám platné do října 2020 a tento měsíc absolvuji přípravu osob zajišťujících radiační ochranu registranta. Bohužel ale nikde nemohu najít povolení nakládání se zdrojem ionizujícího záření na své jméno. Nevím, jestli toto povolení stačilo pro jednu osobu na pracovišti. Mám totiž k dispozici tento dokument platný na dobu neurčitou na manžela, který je také uveden jako uživatel přístroje. Manžel bohužel zemřel a já asi rentgenuji bez povolení! Prosím o radu, jak mám tuto situaci dát co nejrychleji do pořádku.
Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): MUDr. Nevenka Uxová)
Dobrý den,

pokud provozujete zubní rtg potřebujete buď povolení vydané před r. 2017 nebo po 1.1. 2017 registraci. Podmínkou vydání povolení bylo oprávnění (to máte platné do října 2020 s tím, že byste měla nejpozději do konce r. 2020 absolvovat přípravu osob zajišťujících radiační ochranu registranta - Vy píšete, že již příští měsíc, tedy dříve než je požadováno, což je také v pořádku). Nyní k tomu hlavnímu - povolení používání rtg. Smrtí držitele povolení nebo registranta povolení i registrace zanikají. Je nutné si požádat o registraci - viz webové stránky SÚJB.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)