Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

dodavky RIA ze zahranici 19.11.2014 09:15:40
Dobry den, rad bych se zeptal, zda je mozne realizovat realizovat dodavky RIA souprav pro diagnosticke ucely (zdravotnicke prostredky in vitro) od zahranicniho vyrobce primo ke koncovemu zakaznikovi v CR (nemocnice ci soukroma laborator), ktery samozrejme vlastni povoleni pro nakladani se ZIZ. Pokud ano, tak jakym zpusobem, aby vse probihalo dle platnych zakonu a predpisu. V soucasne dobe vim pouze o moznosti pres ceske distributory, pokud by byla moznost primych dodavek, uvitali bychom to. Predem dekuji za odpoved, s pozdravem Karel Syrovy
(Vložil(a): Karel Syrovy)
Dobrý den, k Vašemu dotazu sděluji:
Dovoz, vývoz a distribuce zdrojů ionizujícího záření je činnost na povolení podle § 9 odst. 1 písm. i) zákona č. 18/1997 Sb., o mírovém využívání jaderné energie a ionizujícího záření, ve znění pozdějších předpisů. Požadavky na obsah žádosti naleznete v ustanovení § 10 a 13 zákona, případně na stránkách SÚJB www.sujb.cz je k dispozici formulář žádosti. Pro vydání povolení k dovozu a distribuci zdrojů ionizujícího záření (RIA souprav) je podmínkou nutnou ustanovení dohlížející osoby se zkouškou zvláštní odborné způsobilosti pro požadovanou činnost (zkouška složená na SÚJB).

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)