Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 19.10.2013 19:35:47
Dobrý den, mám dotaz ohledně RTG zubu, nyní se nacházím ve 14tt, začínám druhý trimestr, u zubní lékařky mě čeká rtg zubu, jelikož mám nějaké potíže a lékařka nevyhnutelně potřebuje snímek abychom s jistotou mohli předejít vytržení zubu. Je rtg vysoce rizikové pro plod i po použití ochranných prostředků(olověná zástěra)?Lékařka o těhotenství ví, první ošetření provedla raději bez rtg ale zákrok se nepovedl tak jak by měl a nevím zda si nemám zub nechat raději vytrhnout, abych zbytečně neohrožovala miminko.děkuji za vaši odpověď.Hezký den.
(Vložil(a): Bára)
Ani v tomto stadiu těhotenství není rtg zubu pro miminko nebezpečný, zejména ne s ochrannou zástěrou.
(Za SÚJB: sujb)