Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 11.10.2013 07:57:17
Dobry den, procetla jsem radu vasich prispevku a mam dotaz na zazerni pri mamografu. Pri kazdorocni kontrole prsu sonem se lekarum neco nezdalo a proto me poslali rovnou na mamograf. Ptali se, zda nejsem tehotna, nebyla jsem v te dobe, ale presne za tyden na to jsem mela ovulaci a otehotnela.Chtela jsem se zeptat, jak velke je zareni pri mamografu a ci je zasazena zarenim i oblast bricha a zda to muze mit vliv na vyvoj plodu. Moc dekuji za odpoved
(Vložil(a): P.Černa)
Ve vašem případě jsou obavy zbytečné, otěhotněla jste až po vyšetření, takže k ozáření plodu nemohlo dojít.
Při mamografickém vyšetření je oblast břicha mimo svazek záření, v úvahu lze vzít zbytkové záření nebo odražené. V každém případě jsou dávky zanedbatelné.
(Za SÚJB: sujb)