Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 25.09.2013 08:07:56
Dobrý den, přečetla jsem si všechny příspěvky. Ale i tak mám obavu nebo spíš bych potřebovala mít klid na duši, jak se říká. Maminky tu píšou, jak byli na RTG/CT do 3tt těhotenství. Odpověď byla skoro vždy stejná a jasná, že nemusí mít obavu riziko je zanedbatelné. Pochopila jsem to tak, že do 3tt se nic neděje.?? Můj dotaz je stejný jako většina těhotných. Byla jsem 17.9 na CT krční páteře a bez ochranné vesty v té době jsem nemela tušení, že bych byla těhotná. Poslední MS, jsem měla 21.9 podle propočtu v té době jsem byla skoro 4tt - 3tt+6. Má otázka tedy je jestli mám mít obavu anebo je to stejná odpověď jako ve většině případu, že riziko je zanedbatelné a nemusím mít obavu??? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Hana)
Není nutné se obávat následků, v této fázi těhotenství by oplodněné vajíčko buď zaniklo - v případě ozáření vysokými dávkami, nebo vývoj pokračuje dále bez poškození - v případě bežných rtg jsou dávky zanedbatelné.
(Za SÚJB: sujb)