Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen zubů 18.10.2012 14:18:08
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na správnost lékařského postupu. Jsem ve 30. týdnu těhotenství a musela jsem dnes na rentgen zubů. Doktor nastavil rentgen na nižší intenzitu a dal mi zástěru. Vzhledem k tomu, že se ale rentgen otáčí okolo hlavy, tak mi dal zástěru na záda. Břicho jsem tedy měla zcela nechráněné. Myslíte, že byl postup lékaře správný a že nehrozí žádné riziko pro dítě?
(Vložil(a): Andrea Skodova)
Lékař postupoval správně, protože použil ochrannou zástěru ze zadní strany, odkud rtg záření při panoramatickém snímkování směruje.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)